^ Back to Top

Aktualności

Uczniowie klas technikum,
pod opieką Pani Doroty Nowakowskiej,
wzięli udział w praktycznej lekcji edukacji dla bezpieczeństwa

Mając na uwadze fakt, że strzelectwo to aktywność, która jest bezpieczna, o ile przestrzega się określonych reguł, uczniowie poszerzyli wiedzę i umiejętności podczas spotkania z instruktorem, Panem Andrzejem Machowiakiem.

Pierwsza część spotkania miała charakter teoretycznego instruktażu na temat zasad bezpieczeństwa, rodzajów broni oraz jej rozkładania i czyszczenia.

W drugiej części uczestnicy zajęć udali się na słupecką strzelnicę, gdzie na początku poznali regulamin zawierający zasady zachowania się, a następnie pod czujnym okiem instruktora Pana Andrzeja Machowiaka mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Zainteresowanie uczniów było tak duże, że Pani Dorota Nowakowska zaplanowała utworzenie „Szkolnego Koła Strzeleckiego”, do którego już są chętni uczniowie.