^ Back to Top

Aktualności

Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku.

Przez kilka lat obchody odbywały się w czwarty poniedziałek października, a od roku 2008 r. trwają przez cały miesiąc.

Celem świętowania jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W bieżącym roku przewodnie hasło święta brzmi:

Książka nas łączy”.

 W ramach tegorocznych obchodów

zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na LOGO,

które będzie wizytówką i znakiem rozpoznawalnym biblioteki szkolnej.

Celem konkursu jest wybór, spośród zgłoszonych prac, najlepszego znaku graficznego, który stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej biblioteki szkolnej. Pośrednim celem jest kształtowanie wrażliwości estetycznej i artystycznej oraz rozwijanie kreatywności uczniów.

Projekt logo powinien: być oryginalną pracą,  kojarzyć się z biblioteką i identyfikować ze szkołą (zawierać nazwę Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Słupcy), być łatwy do powielania i skalowania (powiększania obrazu bez utraty zawartości wizualnej).  

Prace konkursowe należy przesłać w wersji elektronicznej (pliki: JPG lub PDF) na adres: bibliotekazszslupca@Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 10 listopada 2017 r.

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niżej zamieszczonego regulaminu:

Regulamin konkursu na LOGO biblioteki szkolnej.