^ Back to Top

Aktualności

9 marca br. w murach naszej szkoły gościła grupa przedszkolaków -
„Motylki” wraz z opiekunami z Przedszkola nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy.

Na początku dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną.

 

Kolejnym miejscem była pracownia diagnostyki.

Kierownik szkolenia praktycznego Piotr Miąc zaprezentował przedszkolakom profesjonalny sprzęt do naprawy i obsługi pojazdów samochodowych.

 

Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się różnego rodzaju mechanizmom.

 

Odpowiedź na pytanie -
Skąd się bierze prąd w gniazdku?

przedszkolaki uzyskały w pracowni elektrycznej.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych Krystian Derengowski wyjaśnił gościom - w jaki sposób energia elektryczna jest transportowana do domowych gniazdek oraz zaprezentował urządzenia, które służą do przesyłu prądu.

Na koniec dzieci obejrzały szkolne pracownie komputerowe, gdzie nauczyciel przedmiotów branży informatycznej Szymon Nowicki omówił elementy ich wyposażenia oraz opowiedział, w jaki sposób wykorzystywane są w pracy z uczniami. Dzieci miały również okazję zapoznać się z budową komputera.

Uwieńczeniem spotkania były słodkie niespodzianki dla przedszkolaków, z kolei dzieci odwdzięczyły się własnoręcznie wykonaną kartką i podziękowaniem za ciekawe zajęcia, które były dla nich źródłem nowych doświadczeń.