^ Back to Top

Aktualności

Uczniowie klasy 1Ta z wizytą w przedszkolu.

W czwartkowe przedpołudnie, 23 lutego, uczniowie klasy 1Ta: Marcel Piwoński i Konrad Różański wraz z wychowawcą - panią Karoliną Prus-wysocką wybrali się z wizytą do przedszkola nr 2 „Miś” w Słupcy. Wizyta była odpowiedzią na akcję czytania dzieciom prowadzoną w przedszkolu.

Dzieci z grupy „Krasnale" wysłuchały utworów, które od lat należą do kanonu literatury dziecięcej. Były to m.in. wiersze „Lokomotywa" Juliana Tuwima, „Leń" i „Samochwała" Jana Brzechwy „Stefek Burczymucha" Marii Konopnickiej czy też „Chory kotek" Stanisława Jachowicza.

Uczniowie zaskoczyli przedszkolaków niespodziankami: słodkościami oraz kolorowankami, które zostały od razu z radością pomalowane. Dzieci z kolei odwdzięczyły się pięknymi laurkami.

Zarówno dla naszych uczniów jak i przedszkolaków było to z pewnością nie tylko wyjątkowe spotkanie z literaturą, ale również mile spędzony czas.