^ Back to Top

Aktualności

Z okazji przypadającego 28 stycznia „Dnia Ochrony Danych Osobowych”,  w ostatni dzień nauki przed feriami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w happeningu pod hasłem „Chroń swoją prywatność i nie naruszaj prywatności innych”.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi lokalnej społeczności, iż udostępnianie danych osobowych w sposób zgodny z zasadami ochrony prywatności jest gwarancją, że nie dostaną się one w niepowołane ręce.

 

Przygotowane przez uczniów hasła i ulotki nawiązywały do potrzeby ochrony prywatności i danych osobowych w realnym, jak i wirtualnym świecie.

 

Podczas happeningu ulicami miasta, uczniowie odwiedzili koleżanki i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Starostwo Powiatowe w Słupcy, gdzie z celem swojej inicjatywy zapoznali wicestarostę słupeckiego, Pana Czesława Dykszaka.

Działanie odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane -Twoja sprawa".