^ Back to Top

Aktualności

Gdybyście mieli napisać swoje listy do Świętego Mikołaja, takie od serca, co w nich by było? Czy poprosilibyście o nowy samochód, komputer, telefon, czy ciepły szalik? A może pojawiłoby się marzenie o spokoju, radości, ciepłym domu, może łóżku, może jedzeniu, bo to niego brakuje Wam na co dzień? Listy do Świętego Mikołaja zawsze są bardzo wyjątkowe, pełne nadziei, miłości, oczekiwania i wiary w magię, która może odmienić nasze życie.

9 lat temu w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie pierwszy raz pojawiła się magia. Zrodziła się myśl, za nią poszły czyny. I dzięki temu zwierzęta przemówiły… ale nie w wigilijną noc, tylko trochę wcześniej. Wyszeptały troskliwym wolontariuszom swoje najgłębsze marzenia, takie prosto z serca… czasami bardzo radosne, czasami nieśmiałe, niepewnie wyskrobane pazurkiem przed budą, bo zwierzak bał się podejść, by powiedzieć, za czym najbardziej tęskni…

Jak zostać Św. Mikołajem?

Akcja Paczka dla Zwierzaczka trwa od 21 listopada do 18 grudnia. W tym czasie należy wejść na stronę internetową Przytuliska w Głownie:

https://www.przytuliskoglowno.pl/paczka-dla-zwierzaczka-2022/ wybrać psa lub kota (można też kilka zwierząt!), kliknąć w jego zdjęcie, przeczytać list i poinformować wolontariuszkę, dla którego/których zwierzęcia/zwierząt chcecie być Św. Mikołajem. W tym celu należy wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak dostarczyć prezent?

  • Możecie przygotować własnoręcznie prezent i dostarczyć go/wysłać (można bezpośrednio ze sklepu internetowego) do Przytuliska (ul. Piaskowa 37, 95-015 Głowno) koniecznie z wyraźną informacją „Paczka dla zwierzaczka – imię wybranego zwierzęcia”.
  • Innym rozwiązaniem jest przekazanie darowizny na konto Przytuliska na prezent – w tytule przelewu wpisujemy „Paczka dla zwierzaczka – imię wybranego zwierzęcia” (Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, ul. Sporna 3, 95-015 Głowno, 49 8787 0000 0024 6482 2000 0001).

 

O Przytulisku

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało, by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 30 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi. www.przytuliskoglowno.pl