^ Back to Top

Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

  1 września 2022 r. odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

 

 

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor powitał zebranych, podkreślając, że rozpoczynający się rok szkolny jest rokiem jubileuszu 50-lecia szkoły.

Uroczystej inauguracji dokonał dyrektor Stanisław Marek Kłaniecki


Podczas przemówienia wybrzmiały słowa szczególnej refleksji: „Przez pół wieku działalności nasza placówka stała się szkołą pokoleniową, w której naukę pobierało i niejednokrotnie wciąż pobiera wielu członków tych samych rodzin”.
W murach szkoły już wkrótce – 15 i 16 września – odbędą się uroczystości z okazji tego wyjątkowego jubileuszu.

Słowa powitania do uczniów klas pierwszych skierował również wicestarosta Pan Czesław DykszakW bieżącym roku szkolnym zostało utworzonych 7 oddziałów klasowych – 4 w technikum oraz   3 w branżowej szkole I stopnia. Naukę rozpoczyna łącznie dwustu dwunastu uczniów klas pierwszych, w tym osiemdziesięciu dziewięciu w technikum w czterech kierunkach kształcenia oraz stu dwudziestu trzech w trzynastu zawodach branżowej szkoły I stopnia.

 Kolejnym punktem części oficjalnej było podziękowanie Krystianowi Derengowskiemu za owocną pracę na stanowisku wicedyrektora.Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do sal na spotkania z wychowawcami.

 

Życzymy całej szkolnej społeczności wytrwałości oraz sukcesów w nowym roku szkolnym!smile