^ Back to Top

Aktualności

W sobotę, 23 kwietnia 2022 roku w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie odbył się XIX Konkurs Recytatorski „Wielkopolska w poezji”, którego celem jest rozbudzanie świadomości regionalnej oraz pogłębianie więzi z kulturą i społecznością „małej ojczyzny”, dlatego też recytatorzy prezentują tu utwory autorstwa poetów wielkopolskich bądź wiersze dotyczące Wielkopolski.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 3Bp:

Gabriela Jałoszyńska, która recytowała utwór Edwarda Fiszera „Rozkaz”

 

oraz

Emilia Wróblewska z wierszem Wisławy Szymborskiej „Ballada”.

 

Komisja bardzo wysoko oceniła prezentacje uczestników, dobór tekstów, wyraz artystyczny oraz kulturę słowa,

Emilia Wróblewska za interpretację otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Uczennice do konkursu przygotowała p. Małgorzata Franaszek.