^ Back to Top

Aktualności

13 kwietnia 2022 r., w wyjątkowy, świąteczny nastrój zbliżającej się Wielkanocy

wprowadziła szkolną społeczność inscenizacja

„Tradycje wielkanocne na świecie”.

 

Grupa uczniów z klasy 3Tpa, wybierając różne kierunki świata,
zaprezentowała tradycje wielkanocne w kilku krajach.

W rolę turysty, który wyruszył na spotkania z mieszkańcami:

Francji, Australii, Irlandii, Afryki i USA,

wcielił się Wiktor Duszyński

W ciekawy sposób, z lekkim, humorystycznym zabarwieniem, młodzi artyści przedstawili powszechnie kultywowane zwyczaje w tych krajach. Całość dopełniła część muzyczna w wykonaniu Arkadiusza Andryszaka i Patryka Musiałowskiego, przy akompaniamencie Pani Małgorzaty Franaszek.

Na zakończenie Ksiądz Stanisław Kłosin przypomniał zebranym dlaczego Wielkanoc należy do świąt ruchomych, a Dyrektor Stanisław Marek Kłaniecki podziękował młodzieży i organizatorom za występ oraz życzył zdrowia, spokoju i odpoczynku całej szkolnej społeczności.

W części artystycznej wystąpili: Julia Szkudlarek, Katarzyna Konieczka, Wiktor Duszyński, Kacper Kapuścik, Oskar Cichy, Mateusz Gołąb, Konrad Gaca.

Organizatorami byli Ks. Stanisław Kłosin i Ks. Sławomir Dziankowski, przy współpracy z Panią Małgorzatą Franaszek i Dawidem Krzysztoszkiem oraz Panią Patrycją Ignaszak-Suberską.