^ Back to Top

Aktualności

Znamy już wyniki szkolnego konkursu matematycznego dla uczniów technikum,
który odbył się 30 marca 2022 r.

Hasłem tegorocznych zmagań matematycznych był cytat Immanuela Kanta „W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”, a organizatorami, tradycją lat ubiegłych, p. Anna Hercyk i p. Lucyna Maleszka.

 Cele konkursu:

  • popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów naszej szkoły,
  • stworzenie możliwości sprawdzenia poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki,
  • kształtowanie umiejętności logicznego myślenia,
  • rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów.

 

Zadania otwarte wymagały od uczniów samodzielnego sformułowania rozwiązania.

 

 

Na podstawie uzyskanej liczby punktów,
komisja wyłoniła czterech najlepszych matematyków z Technikum:

 I miejsce:

Bartosz Wyrzykiewicz (1Ta)

II miejsce: 

Michał Górecki  (3Tpa)

III  miejsce
„ex aequo”

Krzysztof Kołodziejczak (1Ta) i Konrad Przygodzki (2Ta)

 

Ponadto do konkursu przystąpili: Dawid Krzysztof Król (1Ta), Antoni Płocharski (1Tb), Dawid Chojnacki (2Ta), Zuzanna Okupniarek (2Ta), Dawid Kowalówczany (2Ta), Jakub Jóźwiak (2 Ta), Adam Cichaki (2Ta), Maciej Bartkowiak (2 Tb), Wiktor Duszyński (3Tpa), Mikołaj Pocharski (3 Tpa), Patryk Wiatrowski (3Tpa), Sebastian Kurzawa (3 Tpb), Wiktor Strzelczyk (3Tpb), Daniel Domiński (3Tb) Julia Szkudlarek (3Tb).

Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy
oraz życzymy dalszych sukcesów, nie tylko matematycznych!