^ Back to Top

Aktualności

Od 4 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły mają możliwość obejrzenia wystawy
„Powstańcy Wielkopolscy,
kawalerowie Orderu Virtuti Militari, ofiary ludobójstwa w Katyniu”,

zorganizowanej z inicjatywy oddziału poznańskiego Stowarzyszenia „Katyń”.

Wystawa została przygotowana w ramach rocznicowych obchodów wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a jej bohaterami jest dwudziestu czterech Powstańców, którzy zginęli w Katyniu i zostali odznaczeni najwyższym, polskim odznaczeniem wojennym.

 

Kolejną okazją do poszerzenia wiedzy na temat wielkopolskiego,
zwycięskiego zrywu niepodległościowego oraz jego uczestników
było spotkanie z Panem dr. inż. Wojciechem Bogajewskim,
Prezesem Stowarzyszenia Katyń w Poznaniu,
które odbyło się 5 kwietnia 2022 r.

Uczniowie klas: 1Ta, 1 TB, 2Ta, 2Tb, 3Ta, 3TB wysłuchali prelekcji o historii Wielkopolski od XIX wieku, poprzez wydarzenia I i II wojny światowej, ze szczególnym ukazaniem historycznych okoliczności  wybuchu i przebiegu Powstania Wielkopolskiego, zbrodni katyńskiej oraz faktów ustanowienia Orderu Wojennego Virtuti Militari.

 

Pan dr inż. Wojciech Bogajewski przekazał na ręce Dyrektora autorską publikację, poświęconą ofiarom ludobójstwa katyńskiego z województwa poznańskiego, a przedstawiciele społeczności uczniowskiej podziękowali za ciekawe i wartościowe spotkanie.

 

Publikacja przekazana przez Prezesa Stowarzyszenia „Katyń”
jest dostępna w bibliotece szkolnej.