^ Back to Top

Aktualności

W dniu 5 marca br. uczniowie z klas czwartych technikum o kierunkach kształcenia elektryk i mechatronik uczestniczyli w szkoleniu przygotowującym do egzaminu państwowego w zakresie kwalifikacji E- eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych do 1 kV.

Szkolenie poszerzające wiedzę z zakresu zasad bezpiecznej pracy w elektroenergetyce przeprowadził p. Krzysztof Janczak – Członek Komisji Egzaminacyjnej Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Konin.

Uczestnicy przestąpią do egzaminu państwowego w dniu 12 kwietnia w siedzibie Oddziału konińskiego SEP. Uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego, uprawniającego do zajmowania się eksploatacją do 1 kV, ułatwi przyszłym technikom znalezienie pracy w branży elektrycznej.

Organizatorem przedsięwzięcia był nauczyciel przedmiotów zawodowych -  Krystian Derengowski.