^ Back to Top

Aktualności

4 kwietnia br. w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie odbyły się "Szkolne Dni Techniki".

Prezes Koła SEP w naszej szkole, Krystian Derengowski, skorzystał z zaproszenia i uczestniczył wraz z grupą uczniów z klasy 1C (elektromechanik pojazdów samochodowych) w wykładach, które wzbogaciły wiedzę teoretyczną uczniów w zakresie najnowszych urządzeń osprzętu elektroinstalacyjnego i pomiarowego.

 

Przedstawiciel firmy z branży elektro-energetycznej LEGRAND Polska z Ząbkowic Śląskich zapoznał uczestników prezentacji z najnowocześniejszymi systemami zabezpieczeń instalacji elektrycznych oraz inteligentnych i audiowizualnych instalacji elektrycznych. LEGRAND to zakład, który specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej niskiego napięcia, rozdzielnic, listew i kanałów elektroinstalacyjnych.

Przedstawiciel znanej świdnickiej Firmy SONEL S.A. przeprowadził ciekawą prelekcję na temat pomiarów odbiorczych w instalacjach elektrycznych.

Prezentacja poszerzyła wiedzę uczniów w aspekcie poszukiwanych na rynku elektronicznych przyrządów pomiarowych.