^ Back to Top

Aktualności

18 października w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju reprezentowany na uroczystości przez prezesa zp LOK Mieczysława Górnego oraz Miejski Dom Kultury w Słupcy pod kierownictwem Jarosława Dębskiego.

Konkurs, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Słupeckiego Jacka Bartkowiaka oraz Burmistrza Miasta Słupcy Michała Pyrzyka, od wielu lat cieszy się dużą popularnością w powiecie.

Reprezentujący naszą szkołę w kategorii szkół ponadpodstawowych: Gabriela Jałoszyńskawokalistka oraz Julia Szkudlarek i Przemysław Kostyszyn – recytatorzy mieli możliwość wysłuchać pięknego koncertu poezji i pieśni o tematyce patriotycznej, którego byli współtwórcami.

 

Artystyczne zmagania przyniosły uczestnikom i zaproszonym gościom wiele wzruszeń.

Jury w składzie: Anna Czerniak, Katarzyna Rybicka i Przemysław Stadnik podkreślało bardzo wysoki poziom wykonywanych utworów i doboru repertuaru, tym bardziej cieszy nas sukces Przemka Kostyszyna, który zdobył III miejsce za interpretację wiersza Z. Herberta „Pan od przyrody”.