^ Back to Top

Aktualności

28 marca br., w ramach rekolekcji wielkopostnych,

uczniowie z naszej szkoły obejrzeli montaż słowno-muzyczny

w wykonaniu uczniów z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy.

 

Młodzi artyści, pod kierunkiem nauczyciela p. Anny Kuchowicz, przybliżyli postać Wielkiego Polaka -  Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zebrani usłyszeli biografię Św. Brata Alberta, zilustrowaną prezentacją multimedialną.

[...] Albert Chmielowski był człowiekiem rozmodlonym, pokutnikiem. Odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność. Pomimo swojego kalectwa (w czasie powstania styczniowego amputowano mu nogę) wiele podróżował, zakładał przytuliska, sierocińce dla dzieci i młodzieży, domy dla starców i nieuleczalnie chorych. W latach 1846-47 mieszkał w Słupcy.

 

 

Motto montażu „Być dobrym jak chleb”

odzwierciedlała inscenizacja o tematyce dobroci, miłosierdzia i chleba,

która utwierdzała w przekonaniu, że największymi wartościami w życiu są dobro, miłość i ofiarność.

 

 Całość została wzbogacona utworem muzycznym z repertuaru Edyty Geppert

"Zamiast", w pięknym wykonaniu Amelii Kłanieckiej.

 

Na zakończenie, zgodnie z przesłaniem Św. Brata Alberta, iż powinniśmy być dobrzy jak chleb, z którego cząstkę może wziąć każdy z nas i dzielić się nią z innymi, gimnazjaliści dzielili się chlebem z uczestnikami spotkania.

 

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu naszych gości dostarczył wielu wzruszeń, a jednocześnie zainaugurował obchody roku Św. Brata Alberta Chmielowskiego w naszej szkole.

W przedstawieniu wystąpili:

Mateusz Górecki, Antoni Kalisty, Michał Rogalski, Amelia Jaworska,  Amelia Kłaniecka, Natasza Kolańska, Zuzanna Szymańska, Zuzanna Orchowska, Łukasz Wróbel.