^ Back to Top

Aktualności

Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie

ogłasza drugą edycję konkursu o Powstaniu Wielkopolskim

oraz jego uczestnikach

 

Ideą konkursu jest upamiętnienie zwycięskiego zrywu Wielkopolan, ocalenie od zapomnienia ludzi oraz ich działań na rzecz odzyskania niepodległości.

Konkurs literacko - fotograficzny przeznaczony jest dla uczniów 5 - 8 klas szkół podstawowych oraz szkół średnich. Zadaniem uczestników będzie opisać losy i postać członka rodziny lub innych bliskich osób, znajomych czy sąsiadów, którzy brali udział w Powstaniu Wielkopolskim albo je w jakikolwiek sposób wspomagali. Pracę pisemną można opatrzyć zdjęciami: mile widziane fotografie z lat powstania, artykuły prasowe z tamtych lat, wszelkie pamiątki rodzinne itp. Kompletne prace konkursowe należy przesłać w formie papierowej oraz na nośniku pamięci (z możliwością zwrotu). W tym konkursie oceniane będą oddzielnie dwie grupy wiekowe: klasy 5 - 8 oraz uczniowie szkół średnich.

Prace należy wysyłać w terminie do 31 sierpnia 2021 roku na adres koordynatora konkursu: Aleksandra Ludwiczak, ul. Mariana Kuika 6, Trzebaw, 62-060 Stęszew.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 694 - 642 – 758 (koordynator konkursu) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizatorzy zapraszają do odwiedzania na FACEBOOK-u strony Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego.
W szczególności zachęcają do odszukania 3 postów z października 2018 roku, przedstawiających uroczystość, podczas której zostały ogłoszone wyniki poprzedniej edycji konkursu oraz wręczone nagrody i upominki dla wszystkich uczestników.

 

Regulamin konkursu