^ Back to Top

Aktualności

LEKTURY SZKOLNE (I NIE TYLKO)

WolneLektury.pl

Darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

 

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

ChmuraCzytania.pl 

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Norwida,  Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

 

Czytaj.pl

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w Polsce. Warto obserwować, można uzyskać darmowy dostęp do nowości wydawniczych w postaci ebooków i audiobooków.

 

 

PLATFORMA MEN Z MATERIAŁAMI EDUKACYJNYMI

Epodreczniki.pl

Ta platforma to narzędzie informatyczne, na którym umieszczono bezpłatne materiały edukacyjne. Wszystkie treści dostępne są przez przeglądarkę internetową i nie wymagają instalacji ani dodatkowego oprogramowania.

 

E-lekcje historii z Polskim Radiem

W serwisie przygotowano wybór artykułów i serwisów historycznych, które urozmaicą zdalną naukę. Wybór materiałów i linków oparty jest o podstawę programową (zalecenia dla poziomu podstawowego i rozszerzonego) dla liceów i techników.

 

NAUKA ZDALNA Z NOWĄ ERĄ

Terazmatura.pl

Portal dla maturzystów i nauczycieli. Każdy maturzysta może teraz bezpłatnie korzystać ze wszystkich zasobów portalu – arkuszy, fiszek, kalendarza przygotowań maturalnych i wielu, wielu innych materiałów edukacyjnych.

 

Dlaucznia.pl

Portal dla uczniów uczniów szkół średnich. Zawiera kompleksowe opracowania każdego tematu: lekcje, podsumowania, infografiki, filmy i materiały wspomagające. Uczniowie mają dostęp do fiszek i quizów, dzięki którym szybko sprawdzą swoją wiedzę.

 

Materiały Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Zbiory zadań 

Miejsce, w którym dostępne są zbiory zadań z przedmiotów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym,  zawierają one od kilkudziesięciu do kilkuset zadań, pogrupowanych według zagadnień tematycznych. Wiele zadań w tych zbiorach zawiera nie tylko przykładowe rozwiązania, ale również komentarze i wskazówki, przydatne w samodzielnej pracy. 

 

Arkusze maturalne 

Arkusze maturalne z lat 2015-2021, przydatne przy powtarzaniu i sprawdzaniu zdobytej wiedzy.

 

TEATR, FILM, MUZYKA...

FilmotekaSzkolna.pl

Ogólnopolski program edukacji filmowej dla szkół ponadpodstawowych, realizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wprowadzenie wiedzy o filmie do programu nauczania.

 

Ninateka.pl

Platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie,

 

PolskaPoezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

 

MuzykotekaSzkolna.pl

Internetowy serwis edukacji muzycznej redagowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

 

LegalnaKultura.pl

Baza legalnych źródeł, które dają dostęp do utworów, z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom.

 

Culture.pl

Serwis informujący o najważniejszych zjawiskach i tendencjach w kulturze polskiej oraz o wydarzeniach kulturalnych.

 

Kopernik online

Kopernik online to propozycje doświadczeń do przeprowadzenia, a także inspiracje, materiały dydaktyczne oraz cykle tematyczne stworzone specjalnie dla Was, by mimo pandemii - nadal przybliżać Wam piękno nauki.