^ Back to Top

Aktualności

W ramach obchodów Dnia Chłopca

w dniu 1 października br. uczniowie klas II Tpb, II B i IV Ta,

pod opieką pań M. Franaszek, A. Hercyk oraz I. Michalak,

wyjechali na wycieczkę do Kalisza. 

Program wyjazdu obejmował różnorodne atrakcje, tak aby znalazło się w nim „coś dla ciała i coś dla ducha”. Pobyt w jednym  z najstarszych miast Wielkopolski młodzież rozpoczęła od zwiedzenia Muzeum Sztuki Użytkowej Osiakowskich położonym w pobliżu Głównego Rynku. Tam nasi uczniowie mogli zapoznać się z rozwojem trendów i mody w różnych aspektach sztuki użytkowej w latach 1795- 1945. Co ciekawe, niektórych eksponatów można było dotykać.

Następnie zaplanowano zwiedzanie zabytkowej części Kalisza, m.in. Śródmieścia z odrestaurowanymi po II wojnie zabytkowymi kamienicami, XIII- wiecznym Ratuszem oraz gotycką Katedrą św. Mikołaja, w której  szczególną uwagę zwrócił przepiękny barokowy ołtarz.

Kolejnym punktem programu był spacer w położonym nad Prosną parku miejskim.

Tu uczestnicy wycieczki mogli nie tylko odpocząć wśród zieleni, ale też zobaczyć ciekawe elementy małej architektury z fontannami i zaporami na Prośnie, pagodą w stylu japońskim oraz rzeźbami parkowymi z XIX-wieku.

 

Po tak aktywnej części wyjazdu znalazł się czas na posiłek w centrum „Amber”, a następnie udział w przedstawieniu teatralnym „Szalone nożyczki" w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Sztuka, którą wyreżyserował Marcin Sławiński, spodobała się nawet największym przeciwnikom Melpomeny. Dzięki włączeniu widowni w akcję nasi uczniowie mieli okazję, by stać się współwykonawcami spektaklu i pomóc bohaterom w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki.

Skorzystali z tej możliwości z dużym zaangażowaniem.