^ Back to Top

Aktualności

Koncert profilaktyczny Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

7 marca br., charyzmatyczny muzyk, wirtuoz perkusji Wiesław „Blacha” Błażkiewicz spotkał się z uczniami naszej szkoły oraz LO i ZSE w Słupcy.

 

Uczniowie wzięli udział w niecodziennych warsztatach profilaktyczno-muzycznych SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ „Podziel się dobrem”.

Artysta rozpoczął swój występ od zaprezentowania budowy klasycznego zestawu perkusyjnego oraz możliwości perkusji.

W dalszej części uczestnicy spotkania poznali wzruszającą historię życia perkusisty, od bycia na szczycie jako gwiazda i muzyk, po całkowity upadek, gdy w wieku 33 lat żył na ulicy.

 

Artysta opowiedział o swoim zwycięstwie w zmaganiach z nałogiem oraz z chorobą nowotworową.  

Na przykładzie historii wielkich muzyków rockowych, którzy zmarli wskutek nałogu, Artysta uświadomił młodzieży jak bardzo zgubnym nałogiem dla człowieka jest picie alkoholu, palenie papierosów oraz sięganie po narkotyki i dopalacze.

Muzyk zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby mądrze rozwijali swoje talenty, nie wikłali się w uzależnienia oraz nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem.

Dla Artysty sposobem na ukazanie emocji jest muzyka, która sprawiła, że stał się innym człowiekiem.

Gość zachęcał młodzież, by odkrywała swoje talenty.

Warsztaty zakończyło wspólne muzykowanie Gościa z uczestnikami spotkania.

 

Spotkanie z Wiesławem „Blachą” Błażkiewiczem było dla młodzieży lekcją podejmowania właściwych decyzji, a doświadczenia Artysty przykładem, że jedna decyzja może, czasami na zawsze, zmienić życie człowieka.