^ Back to Top

Aktualności

W związku z przypadającą w roku bieżącym 730. rocznicą lokacji Miasta Słupcy Miejski Dom Kultury pragnie niniejszym zaproponować wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej oraz osobom dorosłym z terenu naszego miasta udział w konkursie fotograficznym pod nazwą:

Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych:

  • klasy I – IV szkół podstawowych
  • klasy V – VIII szkół podstawowych
  • klasy szkół ponadpodstawowych
  • dorośli (kategoria open)

Celem konkursu jest uwiecznienie naszego miasta na fotografii za pomocą smartfona (aparat fotograficzny).

Na pracę konkursową składają się dwa zdjęcia:

  •  praca główna – czyli FOTOGRAFIA ULUBIONEGO MIEJSCA W SŁUPCY
  • autoportret czyli fotograficzny „podpis” uczestnika - tzw. „selfie” z ulubionym miejscem w tle.

W ten oto sposób słupczanie w różnym wieku będą mogli w sposób emocjonalny i osobisty zaprezentować „swoją” Słupcę w roku jubileuszu założenia miasta.

Treść prac pozostaje dowolna. Mogą to być miejsca historyczne np. z Miejskiej Trasy Turystycznej, ulubione budynki, ulice i miejsca spacerów oraz wypoczynku lub po prostu prywatne zakamarki (ogród, działka, łąka itp.).

Nadesłane prace zostaną następnie ocenione przez powołane przez organizatorów (MDK) jury i zaprezentowane zarówno w formie elektronicznej na stronach internetowych MDK, Urzędu Miasta i zainteresowanych placówek oświatowych, jak i w formie przenośnej wystawy wydrukowanych prac (finaliści i nagrodzeni).

Z uwagi na szerzącą się pandemię koronawirusa i co za tym idzie szereg obostrzeń w działalności publicznej zarówno szkół, jak i placówek kulturalnych, pragniemy Państwu zaproponować taką właśnie elektroniczną formułę uczczenia jubileuszu 730-lecia powstania Miasta Słupcy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU!

 

Załączniki do pobrania:

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

Oświadczenie o prawach autorskich

Klauzula informacyjna RODO