^ Back to Top

Aktualności

Drodzy Uczniowie,
zachęcamy do wysłuchania wykładu prof. Waldemara Łazugi  pt. "Realista i fantasta".
 
Wykład będzie prowadzony na żywo i transmitowany na kanale Youtube
 
w dniu 12 maja 2020 r. o godz. 12.00
 
Dostęp do wykładu znajduje się pod następującym linkiem:
 
 
 
Informacje o wykładzie:
 
Wykład prof. Waldemara Łazugi "Realista i fantasta"
12 maja 2020 r. o godz. 12.00
 
W 85. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego i Michała Bobrzyńskiego
12 maja 1935 r. zmarł Józef Piłsudski. Niespełna dwa miesiące później odszedł Michał Bobrzyński. Poznali się w 1908 r., kiedy pierwszy z nich był mało znanym socjalistą oraz konspiratorem, a drugi obejmował urząd namiestnika Galicji i stał na czele krakowskich konserwatystów. Obaj wiedzieli, że w zbliżającej się wojnie Austro-Węgry zmierzą się z Rosją. Jak potoczyły się późniejsze drogi Piłsudskiego i Bobrzyńskiego? Który z nich był realistą, a który „fantastą”? Dlaczego o Piłsudskim wiedzą wszyscy, a Bobrzyńskiego znają tylko nieliczni? Na te i na inne pytania odpowiedzi udzieli prof. Waldemar Łazuga, kierownik Zakładu Kultury i Myśli Politycznej w Instytucie Historii UAM w Poznaniu. Wykład będzie rozwinięciem tez autora zawartych w artykule Realista i fantasta, który ukazał się w najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego”. Od 10 maja artykuł będzie można bezpłatnie pobierać ze strony internetowej gazety.
 
Dostęp do wykładu na kanale YouTube znajduje się pod następującym linkiem:
 
Więcej informacji na stronie internetowej Projektu: www.csw2020.com.pl
 
Zapraszamy również na nasz profil facebook, gdzie znajdziecie Państwo informacje o wykładzie oraz o działaniach w ramach Projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020"