^ Back to Top

Aktualności

W tradycję naszej szkoły wpisały się coroczne wycieczki dla uczniów wyróżniających się zachowaniem, wynikami w nauce, zaangażowaniem w życie szkoły oraz odnoszących sukcesy sportowe.

Za osiągnięcia  w roku szkolnym 2018/2019 nagrodzeni zostali:

Jakub Adamski (3Ta), Szymon Głowacki (2C), Cezary Ignaszewski (2T), Jakub Kędzierski (3Ta), Piotr Miżejewski (2T), Szymon Nowak (2T), Mateusz Słowiński 3Tb, Arkadiusz Szygenda (3Ta), Jakub Białczyk (3Ta),  Eryk Graczyk (3Ta), Anita Maciejewska (4Tc), Kacper Srtóżyk (2T), Wiktor Wesołowski (2T).

W tym roku celem podróży była Łódź.

Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki Experymentarium, w którym nauka nie ma tajemnic.

Uczniowie wzięli udział w niezwykłych warsztatach naukowych. Każdy mógł samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia, a wystawy, umożliwiały poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury.

 

Drugim punktem wycieczki był trening Curlingu na jedynym w Polsce profesjonalnym torze curlingowym. 

Zajęcia prowadzili:
teoretyczne:  Pani Adela Walczak - mistrzyni Polski w curlingu w latach 2017/18, obecnie członkini reprezentacji,
praktyczne: Pan Kasper Knebloch - reprezentant polski w latach 2016/17  (Kazań 2016 i Champery 2017). 

Curling to sport drużynowy, w rozgrywce udział biorą dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego domem. Liczba przyznanych punktów zależy od liczby kamieni znajdujących się najbliżej środka domu. Poziom umiejętności, precyzja i złożoność wykonywanych zagrań oraz odpowiednia strategia sprawiają, że curling jest nazywany „szachami na lodzie”

Trenerzy omówili zasady, zaprezentowali technikę gry (puszczania kamienia oraz szczotkowania), a następnie uczestnicy wycieczki rozegrali po dwa pełne mecze.

Atrakcyjny plan wycieczki zapewnił organizator i opiekun wyjazdu uczniów – nauczyciel Piotr Miąc. Fundatorem wycieczki była Rada Rodziców.