^ Back to Top

Aktualności

W dniu 24 października uczniowie klasy ITpb wraz z wychowawcą p. Anną Hercyk

zwiedzili wystawę

NA POSTERUNKU

Z DZIEJÓW POLICJI PAŃSTWOWEJ W 100-LECIE POWSTANIA.

Wystawa została zrealizowana z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy przez Muzeum Regionalne w Słupcy.

Powstała w oparciu o zbiory prywatne asp. sztab. Artura Kamińskiego i pozyskane przez niego materiały od: p. Marka Kufla, p. Dorty Nowaczyk, p. Danuty Filipczak, p. Barbary Markiewicz, p. Jarosława Buziaka, p. Dariusza Durczaka, p. Elzbiety Czekalskiej, p. Wojciecha Kosmalskiego oraz Szkoły Podstawowej w Wólce ze zbiorów Muzeum Ziemi Pyzderskiej i Muzeum Regionalnego w Słupcy.

Po wystawie oprowadził uczniów asp. sztab. Artur Kamiński.

 

 

Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli stałą wystawę Muzeum Regionalnego w Słupcy o realiach życia i codziennym dniu mieszkańców dawnej wsi  wielkopolskiej i małego miasteczka.  

Uczniowie oglądali zgromadzone na wystawie eksponaty: elementy garderoby  oraz sprzęty domowe, gospodarcze,  narzędzia  rolnicze, kowalskie, czy szewskie, które ułatwiały i organizowały prace w gospodarstwie i na roli.