^ Back to Top

Aktualności

W dniach 20 – 22 marca 2019 r. odbyła się IV edycja „Dnia Zawodowca”.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów trzecich klas gimnazjum, a w tym roku również  ósmych klas szkoły podstawowej.

W wydarzeniu uczestniczyli gimnazjaliści z: Kowalewa, Słupcy, Ostrowitego, Strzałkowa, Drążnej i Lądku oraz uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej z: Cienina Kościelnego, Giewartowa, Cienina Zabornego, Wólki, Giewartowa, Kowalewa, Strzałkowa, Lądku, Ostrowitego i Słupcy.

Uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania bazy dydaktycznej. Goście poznali wyposażenie, specyfikę oraz techniki pracy w poszczególnych pracowniach.

W głównym budynku szkoły zobaczyli, m.in. pracownie informatyczne, językowe, przedmiotów ogólnokształcących oraz wyposażenie pracowni dla uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawca.

Gimnazjaliści mieli również możliwość zobaczyć pokaz umiejętności uczniów w zawodzie fryzjer.

Bazę dydaktyczną kształcenia zawodowego poznali zwiedzając budynek pracowni szkolnych.

Gimnazjaliści obejrzeli wyposażenie pracowni gastronomicznej, mechanicznej, ślusarstwa i spawalnictwa, obróbki skrawaniem, mechatronicznej, elektryczno-elektronicznej i elektrycznej. Zwiedzając zaplecze techniki motoryzacji, m.in. poznali zasady diagnostyki samochodów oraz plac manewrowy do nauki jazdy kat. B.

 

Uczniowie wzięli udział w warsztatach przybliżających specyfikę zawodów oraz mieli okazję zweryfikować swoje wyobrażenia o kształceniu poprzez udział w konkursach z nagrodami, przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

 

Goście uczestniczyli również w spotkaniu z p. Magdaleną Marszałek, pedagogiem i doradcą zawodowym. Chętni uczniowie wzięli udział w "Konkursie wiedzy o zawodach". Zwycięzcy otrzymali nagrody.

 

Pobyt w murach naszej placówki kończył słodki poczęstunek w bibliotece szkolnej.

Kolejną okazją do zwiedzenia naszej szkoły była sobota, 22 marca br., kiedy to odbył się „Dzień Drzwi Otwartych” w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Słupecki.

Od godziny 8:30 uczniowie z klas technikum, w roli przewodników, oprowadzali młodszych kolegów i koleżanki oraz ich rodziców po salach lekcyjnych i pracowniach.

Była to niewątpliwa okazja, by porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, zobaczyć wyposażenie szkoły oraz przekonać się, że nasza placówka dysponuje nie tylko solidną ofertą kształcenia w zawodach, na które jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy, ale również stwarza możliwość rozwoju zainteresowań, pasji i aktywności w innych dziedzinach.