^ Back to Top

Aktualności

Z wizytą w Muzeum Regionalnym w Słupcy

W dniu 25 marca uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą p. Anną Hercyk  i p. Izabelą Michalak zwiedzili słupeckie muzeum. Młodzież naszej szkoły po stałej wystawie oprowadziła p. dyrektor Beata Czerniak, która opowiedziała o realiach życia i codziennym dniu mieszkańców dawnej wsi  wielkopolskiej i małego miasteczka.  Uczniowie oglądali zgromadzone na wystawie eksponaty: elementy garderoby  oraz sprzęty domowe, gospodarcze,  narzędzia  rolnicze, kowalskie, czy szewskie, które ułatwiały i organizowały prace w gospodarstwie i na roli.

Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli prezentację multimedialną: „Od nasiona do tkaniny”, dzięki której dowiedzieli się, jak wyglądał proces obróbki włókien lnu i mieli możliwość  zapoznania się z konkretnymi sprzętami  związanymi z procesem powstania  przędzy lnianej.