^ Back to Top

Aktualności

13 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy miało miejsce podsumowanie konkursu literackiego „Polska - moja Ojczyzna - na imię Jej Niepodległa. Życzenia dla Niepodległej”. Młodzi artyści próbowali swoich sił w krótkich formach prozatorskich, które miały ukazać ich refleksje na temat niepodległości i rozumienia patriotyzmu we współczesnym świecie.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów:

Daria Przetakowska i Łukasz Kujawa z kl. III Tb, Konrad Konieczka z kl. III Tc i Jakub Muszyński z kl. II Ta.

Młodzież ZSZ stanowiła jedną z liczniejszych reprezentacji,  tym bardziej cieszy, że wszyscy czworo zostali laureatami literackich zmagań.

 

Oceny prac konkursowych dokonała Pani Joanna Fałdzińska, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, która podkreśliła wysoki poziom i oryginalność prac młodzieży. Uwagę komisji zwrócił też fakt, że wśród młodych artystów tak liczną grupę z technikum stanowili chłopcy. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, natomiast do szkół wpłynęły dyplomy z podziękowaniami za przygotowanie uczniów.