^ Back to Top

Aktualności

W tradycję naszej szkoły wpisały się coroczne wycieczki dla uczniów wyróżniających się zachowaniem, wynikami w nauce, zaangażowaniem w życie szkoły oraz odnoszących sukcesy sportowe.

Za ubiegłoroczną pracę nagrodzeni zostali:

Arkadiusz Szygenda (2Ta), Jakub Białczyk (2Ta), Mateusz Słowiński (2Tb), Damian Hyła (3Tb), Krzysztof Żminkowski (3Tc), Mateusz Popielarski (3Tb), Bartosz Mielcarek (4Ta), Igor Paszek (4Ta), Artur Owczarzak (2Ta), Radosław Olejniczak (4Ta), Marcin Nikiel (3Tc), Jakub Adamski (2Ta).

Tym razem  celem podróży było piękne i czarujące miasto zwane „perłą północnego gotyku”– TORUŃ.

Uczniowie nie tylko zobaczyli najcenniejsze zabytki miasta, ale również szczegóły, bez których wizyta w Toruniu nie byłaby pełna.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika. W świat pierników i ich receptur sprzed setek lat wprowadzili młodzież przewodnicy. Uczestnicy wycieczki poznali historię piernika, zapoznali się z egzotycznymi przyprawami korzennymi używanymi do wypieku oraz wygniatali pierniki z samodzielnie przygotowanego ciasta.

 

Następnie uczniowie zwiedzili interaktywne muzeum – Dom Legend Toruńskich, gdzie doświadczyli przygód rozgrywanych w scenerii średniowiecznego Torunia.

 

Będąc w Toruniu nie można zapomnieć o najsłynniejszym obywatelu miasta.

Uczniowie odwiedzili miejsca związane z postacią wybitnego astronoma.

Pierwszym był pomnik Mikołaja Kopernika przed staromiejskim ratuszem.

Następnym miejscem było Muzeum Mikołaja Kopernika, mieszczące się w dwóch pięknych gotyckich kamienicach: dawnym domu rodzinnym uczonego i sąsiedniej kamienicy patrycjuszowskiej. Dodatkową atrakcją muzeum jest makieta piętnastowiecznego Torunia, której oglądaniu towarzyszy projekcja wizualno – dźwiękowa.

 

Zwiedzając miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem nie można było pominąć Obserwatorium Astronomicznego i seansu w Planetarium, który niewątpliwie dostarczył uczestnikom wycieczki niezapomnianych wrażeń.

 

Toruń czasami nazywany jest „miniaturą Krakowa”, jednakże trzeba tam pojechać, aby poznać ducha tego miasta i przekonać się, że jego klimat jest prawdziwie oryginalny.

Atrakcyjny plan wycieczki zapewnił organizator i opiekun wyjazdu uczniów – nauczyciel Piotr Miąc.

Fundatorem wycieczki była Rada Rodziców.