^ Back to Top

Aktualności

Akcja "Czytaj PL".

Drodzy Uczniowie!

Już wkrótce w naszej szkole ruszy Akcja Czytaj PL.

 

 

Już 2 listopada otrzymacie darmowy, miesięczny, nielimitowany ilościowo dostęp do 12 bestsellerów książkowych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto przygotować się już teraz!

Jak to zrobić? Instrukcję znajdziecie poniżej.

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy: pobrać na telefon, tablet lub komputer darmową aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z wielu plakatów na terenie całego kraju (również w naszej szkole). Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki.

 

Więcej informacji pod adresem: http://czytajpl.pl/2018/09/17/upoluj-swoja-ksiazke-czyli-jak-wlaczyc-akcje-czytaj-pl-do-twojej-szkoly/

 

Podczas akcji będzie można uzyskać dostęp do następujących książek:

1. Mark Robert Bowden – „Polowanie na Escobara. Historia najsłynniejszego barona narkotykowego.” Prawdziwa historia budowania potęgi i spektakularnego upadku najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie.

2. Dan Ariely „Potęga irracjonalności. Ukryte siły, które wpływają na nasze decyzje.” W nowym wydaniu przełomowego bestsellera New York Timesa Dan Ariely obala popularne przekonanie, że my, ludzie, zachowujemy się racjonalnie.

3. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne.” Zaskakujące i nieprzewidywalne opowiadania, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość Pochodzące z języka francuskiego słowo „bizarre” znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły.

4. Christophe Galfard „Wszechświat w Twojej dłoni.” Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabiera nas na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi! Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji, czy też skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata.

5. John Flanagan „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu.” to fantasy, w której nie uświadczycie czarodziejów w spiczastych kapeluszach, tajemniczych mikstur i wróżek. W tym świecie ważne są inteligencja, spryt i wytrwałość. Seria Flanagana pełna jest ironicznego poczucia humoru, trafnych obserwacji i komentarzy, a opisywani przez autora bohaterowie są pełni życia – daleko im do pozbawionych wszelkich wad herosów.

6. Joanna Jax. „Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu.” Powieść historyczna. Pierwsza część nowego cyklu powieściowego Joanny Jax – autorki sagi o rodzinie von Becków. Podobnie jak w swych poprzednich książkach pisarka osadziła fabułę powieści w kilku krajach, pokazując losy dwóch spokrewnionych z sobą mężczyzn oraz ich potomków na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

7. Wojciech Chmielarz. „Cienie.” Thriller/sensacja/kryminał. Historia tajemniczego zabójstwa.

8. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry.” Książka ta jest próbą opisania doświadczenia, jakim jest rasizm, w szerszym kontekście – kolonialnej historii Wielkiej Brytanii, ale też różnych współczesnych form dyskryminacji rasowej.

9. Anna Ficner – Ogonowska „Okruch.” Literatura obyczajowa i romans. Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobra.

10. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu.” Biografia jednego z najwybitniejszych polskich muzyków,(tworzył m. in muzykę do filmów „Nóż w wodzie”, „Dziecko Rosemary”) a zarazem poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.

11. Remigiusz Mróz „Hashtag.” Thriller/sensacja/kryminał  z mediami społecznościowymi w tle.

12. Anna Brzezińska „Córki Wawelu. Opowieść o Jagiellońskich Królewnach.” Polska Jagiellonów oczami kobiet.

 

Więcej informacji wkrótce.

Koordynatorzy: Karolina Prus-Wysocka, Maria Radoń-Kowalska