^ Back to Top

Aktualności

17 marca w budynku Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, odbył się półfinał XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej, organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Wydawnictwo Komunikacji i Łączności oraz Redakcję miesięcznika Auto Moto Serwis.

W tym prestiżowym wydarzeniu nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły.

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie: Maciej Lach, Łukasz Bartosiewicz i Jakub Ossuch.

Przedmiotem II etapu był zestaw 40 pytań testowych, obejmujących wiedzę z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

W tegorocznym półfinale OTS uczestniczyło 356 uczniów.

Uczniowie z naszej szkoły zdobyli bardzo wysokie miejsca. Uczeń z klasy 3C Maciej Lach uzyskał 40 punktów za rozwiązanie testu i tym samym znalazł się wśród 25 najlepszych uczestników Olimpiady.

Po napisaniu testu uczniowie mieli okazję zwiedzić laboratoria Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

 Organizatorem wyjazdu i opiekunem uczniów był nauczyciel Piotr Wróblewski.