^ Back to Top

Aktualności

6 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 4Tb wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Spółki Volkswagen Poznań. Celem wizyty w murach naszej szkoły było zapoznanie uczniów z uwarunkowaniami rynku pracy oraz oczekiwaniami przedsiębiorców wobec potencjalnych pracowników.

W pierwszej części spotkania p. Dariusz Szymczak w ciekawy sposób przedstawił historię i strukturę jednego z największych i najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw Wielkopolski. Uczniowie poznali aspekty techniczne i organizacyjne nowoczesnej i samodzielnej fabryki samochodów użytkowych Volkswagen Poznań, będącej światowym liderem na rynkach branży motoryzacyjnej.

 

W drugiej części spotkania p. Anna Budaj przeprowadziła warsztaty na temat tendencji rozwojowych i wymagań współczesnego rynku pracy.

 

Prowadząca zwróciła uwagę młodzieży na fakt, iż na  jedną  ofertę  pracy  odpowiada  wiele  osób, dlatego ważne jest, aby dokumenty aplikacyjne były poprawnie przygotowane, ponieważ stanowią  pierwszy  etap  selekcji  wśród  kandydatów ubiegających się o daną posadę, a osoba aplikująca zwraca uwagę pracodawcy na swoją kandydaturę i uzyskuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Biorąc aktywny udział w ćwiczeniach, uczniowie utrwalili sobie zasady poprawnego sporządzania CV, natomiast symulacja rozmowy kwalifikacyjnej była ciekawym doświadczeniem w zakresie autoprezentacji.

 

Spotkanie z przedstawicielami Volkswagen Poznań zwiększyło świadomość młodzieży na temat oczekiwań współczesnego rynku pracy oraz weryfikacji kwalifikacji zawodowych pod kątem wymagań pracodawców, w tym podjęcia decyzji o dalszym kształceniu, zgodnym z tendencjami rozwojowymi  rynku pracy i zainteresowaniami młodzieży.

Organizatorami spotkania byli: p. Karolina Szczotkiewicz – Jakubiec i p. Marcin Nowak (Młodzieżowe Centrum Kariery w Słupcy) we współpracy z pedagogiem szkolnym – p. Magdaleną Marszałek.