^ Back to Top

Aktualności

99 lat temu spełniło się marzenie Polaków o odzyskaniu niepodległości.

10 listopada 2017 r., uczniowie naszej szkoły

pod kierunkiem nauczyciela historii, p. Elizy Manuszak,

uczcili wydarzenia związane z tym okresem historii Polski.

Magdalena Będziewska (4Ti), Anna Urban (4Ti), Kamil Maze (4Tb) i Patryk Kaźmierowski (4Ti) przedstawili montaż słowno - muzyczny, składający się z opowieści przedstawiających ówczesną sytuację polityczną Polski.

 

Uczniowie klas: 2Tb, 2Ta, 4Ti, 1B wysłuchali historii o trudnej drodze do odzyskania niepodległości, przeplatanej pieśniami patriotycznymi:  „O mój rozmarynie rozwijaj się”, „Piechota”, „Przybyli ułani”, „My pierwsza brygada...”, „Dzień dobry Biały Ptaku...”, „Tu wszędzie jest...”.

 

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości były okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej oraz wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym.