^ Back to Top

Aktualności

„Jabłko zamiast papierosa”-

 tym hasłem uczennice z klasy 2 TB  zachęcały do zdrowego,

wolnego od dymu tytoniowego stylu życia.

Akcja, której celem była profilaktyka antynikotynowa, odbyła się w dniu 23 listopada 2017 r. Podczas przerw każdy mógł skosztować jabłek, które są symbolem zdrowia. Motywem przewodnim podjętych działań było uświadomienie młodzieży, iż papierosy to produkt o udowodnionym działaniu rakotwórczym, odpowiedzialny za szereg chorób, na które narażona jest zarówno osoba paląca, jak i bierny palacz.

Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w akcji, co pozwala mieć nadzieję, że są świadomi zagrożeń wynikających z palenia papierosów i nie sięgną po nie w przyszłości, a tym samym postawią na zdrowie.

Organizatorem akcji była p. Lucyna Gawrych (koordynator działalności prozdrowotnej).