^ Back to Top

Aktualności

19 kwietnia uczniowie: Jakub Kołodziejczak, Alan Cichacki, Dominik Stawowy z klasy 4Ta  i Tomasz Andrzejak z klasy 2Ta, po wcześniejszym sukcesie w etapie szkolnym, reprezentowali naszą placówkę w etapie wojewódzkim XIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

 

Organizatorem Olimpiady są - Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, a jej celem jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie pięćdziesięciu zadań testowych, dotyczących dwóch głównych kierunków: 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz czerwcowych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

 

Jakubowi, Alanowi, Dominikowi i Tomkowi
gratulujemy doskonałej wiedzy na temat Unii Europejskiej
i życzymy dalszych sukcesów.

Osobne gratulacje dla opiekuna uczniów – Pani Moniki Łyskawińskiej.