^ Back to Top

Aktualności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony corocznie 23 kwietnia stał się okazją do promocji czytelnictwa i ochrony praw autorskich w murach biblioteki Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy. W tym dniu gościliśmy uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Słupcy wraz z nauczycielkami: Panią Izabelą Romańską i Panią Ewą Tymińską.

Spotkanie rozpoczęło się występem instrumentalnym Jakuba Kołodziejczaka - ucznia klasy 4Ta - który - jak zawsze - wprowadził publiczność w wyjątkowo miły nastrój.

W historię święta i jego źródła w dalekiej Katalonii  wprowadziła zebranych Pani Marlena Pińkowska, która podkreśliła wagę książki i wyjaśniła, na czym polegają prawa autorskie.

Następnie uczniowie: Jakub Andrzejewski (2Tb), Gracjan Świnka (2Tb), Michał Dąbrowski (3Tb), Kacper Krzysztoń (3Tb) zaprezentowali baśń „Kot w butach”, po czym sprawdzili, czy publiczność uważnie słuchała, zadając pytania wynikające z treści utworu. Okazało się, że zagadki zostały błyskawicznie rozwiązane, a uczestnicy zabawy otrzymali słodkie upominki.

Nie zabrakło też innych atrakcji: układania ilustracji z puzzli, rozwiązywania zagadek dotyczących książek i autorów, drobnych podarunków.

Na koniec uczniowie wraz z opiekunami przeszli do sal warsztatowych, gdzie w tajniki pracy mechanika samochodowego wprowadził ich Pan Roman Hoffmann.

W doskonałych humorach oraz z dużym bagażem wrażeń nasi goście opuszczali szkołę, zapewniając, że jeszcze do nas wrócą. A my oczywiście serdecznie ich zapraszamy.

Spotkanie przygotowały Panie: Małgorzata Franaszek, Monika Kłaniecka, Marlena Pińkowska, Maria Radoń-Kowalska.