^ Back to Top

Aktualności

20 października 2017 r. asp. sztab. Dariusz Nowicki i st. sierż. Agnieszka Kurniewicz dokonali inauguracji II edycji projektu edukacyjnego "Razem przeciw przemocy", realizowanego przez KPP w Słupcy w partnerstwie z naszą szkołą.

Głównym założeniem projektu są działania o charakterze profilaktyczno- edukacyjnym, zwiększające świadomość młodzieży na temat zjawiska przemocy oraz podniesienie poziomu zaangażowania społecznego w sprawy przeciwdziałania przemocy i odpowiedzialnego wchodzenia w dorosłe życie. Adresatem tegorocznej edycji są uczniowie klas: 2Ta, 2Tb, 2Tc, 2B, 2C. 

W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 2Ta.

Funkcjonariusze KPP w Słupcy omówili społeczne źródła towarzyszące przemocy oraz formy przemocy w rodzinie. Uczestnicy spotkania poznali również procedurę „Niebieskiej karty” oraz poszerzyli wiedzę na temat instytucji pomocowych na terenie Powiatu Słupeckiego.

 

 

Projekt będzie realizowany przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupcy oraz Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Słupcy.