^ Back to Top

Aktualności

24 listopada odbyła się wycieczka do Torunia, w której wzięło udział trzydziestu uczniów z klas 2Ta i 2Tb. Uczestnicy nie tylko zobaczyli najcenniejsze zabytki miasta, ale również szczegóły, bez których wizyta w Toruniu nie byłaby pełna.

Cel i założenia programowe wycieczki obejmowały: zapoznanie z historią i zabytkami architektury Torunia, zapoznanie ze zjawiskami fizycznymi zachodzącymi we Wszechświecie – wizyta w Planetarium oraz poznanie sylwetki znakomitego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika – wizyta w Domu Mikołaja Kopernika.

Pobyt w grodzie Kopernika uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Rynku Starego Miasta, gdzie znajduje się Ratusz Staromiejski oraz  liczne zabytki, m.in. symbol Torunia – Krzywa Wieża; ruiny zamku krzyżackiego; pomnik flisaka; rzeźba osiołka.

 Następnie odwiedzili miejsca związane z postacią Mikołaja Kopernika

Dom Mikołaja Kopernika

Kolejnym punktem wycieczki było zgłębianie tajemnic wszechświata
w Obserwatorium Astronomicznym.

Uczniowie obejrzeli seans pt. „Oto kosmos” oraz wystawę pt. „Mars”.

Wizyta w Planetarium poszerzyła wiedzę astronomiczną uczniów
i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Organizatorem i kierownikiem wycieczki będącej ciekawą lekcją historii i astronomii
była p. Beata Nawrocka.  Opiekunem p. Magdalena Gwizdek-Kędziora.