^ Back to Top

Aktualności

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia 16 listopada Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy zorganizowali w naszej szkole punkt informacyjno – edukacyjny, w którym udzielano porad na temat szkodliwości palenia tytoniu, inhalowania e-papierosów i używania nowatorskich wyrobów tytoniowych oraz wykonywano badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera.

Na zakończenie uczniowie klas 3A i 3C wzięli udział w prelekcji na temat szkodliwości palenia oraz korzyści płynących z rzucenia nałogu.

Pani Małgorzata Pluta, pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE, omówiła m.in. szkodliwość palenia tytoniu oraz związków chemicznych zawartych w papierosach elektronicznych.

 

Prelekcja została wzbogacona krótkimi filmami.