^ Back to Top

Aktualności

10 listopada 2023 r. w Muzeum Regionalnym w Słupcy miało miejsce podsumowanie konkursu literackiego „Czy wolność ojczyzny jest dla mnie dobrem najwyższym”.

Młodzi artyści próbowali swoich sił w krótkich formach prozatorskich, które miały ukazać ich refleksje na temat walki o niepodległość, a szczególnie udziału młodzieży w postaniu styczniowym. Starali się także odpowiedzieć na pytanie, jak współczesna młodzież rozumie patriotyzm i wynikające z niego zadania.

Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Przemysław Kostyszyn z kl. V Tpb, Aleksander Gotowała i Alan Cichacki z kl. IV Ta i Bartosz Ciesielski z kl. III Ta pod opieką pani Izabeli Michalak.

Uczniowie przygotowując się do literackich zmagań odwiedzili m.in. wystawę plenerową pokazującą walki powstańcze w naszym regionie, szczególnie zwracając uwagę na postawę gimnazjalistów z Trzemeszna, samodzielnie też szukali informacji w dostępnych źródłach historycznych.

Młodzież ZSZ stanowiła jedną z liczniejszych reprezentacji,  tym bardziej cieszy,
że Alan i Aleksander zdobyli główne nagrody, a Przemek i Bartek wyróżnienia.

Laureatów nagrodzono pamiątkowymi dyplomami, książkami oraz bonami do empik-u, co na pewno pozwoli im jeszcze lepiej rozwijać humanistyczne zainteresowania. Gratulujemy!