^ Back to Top

Aktualności

Sukcesem zakończył się udział laureatów szkolnych eliminacji w etapie regionalnym XXI edycji Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”, który odbył się w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Jakub Sochacki (mechanik pojazdów samochodowych) i Tobiasz Kawa (fryzjer) z klasy 3A udowodnili, że wiedza z obszaru BHP jest im doskonale znana.

Do rywalizacji na szczeblu regionalnym przystąpili uczniowie szkół branżowych województwa wielkopolskiego. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 40 pytań testowych z zakresu: prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Z nieukrywana dumą informujemy,

że zdobywcą I miejsca został uczeń naszej szkoły - Jakub Sochacki.

Jakub jako zwycięzca etapu regionalnego będzie reprezentować Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w  etapie ogólnokrajowym, który odbędzie się 5 grudnia 2023 r. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Na uznanie zasługuje również udział Tobiasza Kawy,
który uplasował się tuż za finalistami.

 

Gratulacje dla obu uczestników oraz opiekuna konkursu -
nauczyciela bezpieczeństwa i higieny pracy – Pani Justyny Kapturskiej.

 

Życzymy powodzenia w rywalizacji ogólnokrajowej!