^ Back to Top

Aktualności

19 września gościliśmy w naszych murach przedstawicieli Szkoły Muzycznej „Yamaha”, którzy zaprezentowali ofertę edukacji muzycznej. 

Goście zachęcili młodzież do zabawy z muzyką poprzez zaprezentowanie ciekawego repertuaru współczesnych wykonawców muzyki popularnej.

Adaptacje wykonanych utworów  bardzo przypadły młodzieży do gustu. Nasi uczniowie dowiedzieli się wiele na temat budowy, sposobu wydobycia dźwięku oraz możliwości gitary klasycznej i elektrycznej, a także mieli okazję do poeksperymentowania z instrumentem - mogli spróbować własnych sił w pierwszych kontaktach z gitarą, co sprawiło wszystkim wielką frajdę. A wziąwszy pod uwagę fakt, że zamiast wyczerpujących lekcji pojawiła się możliwość relaksu w rytm znanych wszystkim melodii, należy podkreślić, że tego typu przedsięwzięcia są bardzo przyjemne i pożądane.