^ Back to Top

Aktualności

 

„Edukacja wielojęzyczna – konieczność transformacji edukacji” to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Języka Ojczystego.

Święto przypomina o bogactwie różnorodności językowej oraz podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego. 

Drodzy Uczniowie, w ubiegłym tygodniu zaprosiliśmy Was do udziału quizie. Cieszymy się, że zmagania z polską ortografią spotkały się z dużym zainteresowaniem z Waszej strony. W konkursie wzięło udział 361 uczniów. 

Drugi etap zostanie przeprowadzony w święto języka ojczystego. Tym razem dziesięciu uczniów, którzy w quizie zdobyli największą liczbę punktów, zmierzy się z testem, w którym czyhać będzie wiele językowych i ortograficznych pułapek.

Konkurs odbędzie się o godzinie 12.20 w sali nr 32.

W tym szczególnym dniu zachęcamy wszystkich do refleksji nad pięknem i bogactwem języka polskiego, który obok chińskiego, węgierskiego i fińskiego jest jednym z najtrudniejszych do nauki języków świata. Oprócz gramatyki i ortografii z mnóstwem wyjątków, w języku polskim są słowa, których mało kto używa.

Sprawdźcie, czy skojarzycie te trudne i rzadko używane słowa. Żeby wziąć udział w teście nie trzeba podawać żadnych danych, wystarczy odpowiedzieć na 40 pytań zamkniętych, a następnie sprawdzić poprawne odpowiedzi.

Nawet jeśli nie uda się zdobyć maksymalnej liczby punktów, to już sam udział jest doskonałą okazją, by w święto języka ojczystego docenić jego wartość i bogactwo.

Zapraszamy i życzymy powodzenia!