^ Back to Top

Aktualności

Akcja profilaktyczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ"

Dnia 3 kwietnia 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Słupcy oraz Wielkopolskich Fanów Motocykli (WFM) ze Słupcy pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ”. Prelekcja składała się z trzech części. Na początek pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy przedstawili kilka faktów dotyczących statystyk wypadkowych w naszym powiecie oraz przybliżyli działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Druga część to wystąpienie członków WFM Słupca, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami na temat bezpieczeństwa  drogowego i ich doświadczeniami z trasy. Część trzecia to film profilaktyczny stworzony przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Słupcy dotyczący czarnych punktów drogowych w powiecie słupeckim, oraz opinie kierowców, rowerzystów i pieszych na temat bezpieczeństwa drogowego i zachowania kierowców na drogach.

Była to dobra lekcja dla nas zarówno od strony teoretycznej, jak również praktycznego spojrzenia na zagadnienie bezpieczeństwa.

FOTOGALERIA