^ Back to Top

Szkolny Klub Wolontariusza

Zbiórka karmy dla psów ze schroniska w Katarzynowie

W października 2019 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka zabawek dla dzieci przebywających w Klinice Pediatrii, Hematologii  i Onkologi Szpitala Uniwersyteckiego im. A.Jurasza w Bydgoszczy w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Łatwo Pomagać. 

 

 

 

Szkolny klub wolontariusza

W tym dziale będziemy opisywać działania szkolnego klubu wolontariusza

Opiekunem klubu: Eliza Manuszak

Członkowie: Adrianna Przybylska, Daria Przetakowska, Julia Tarczewska, Eryk Graczyk, Łukasz Kujawa, Szymon Kaczorowski, Tomasz Przybyła, Mateusz Słowiński, Mateusz Popielarski, Artur Owczarzak, Szymon Przybylski. 

 
 

Dotychczas przeprowadzone akcje

- zbiórka zabawek dla dzieci z oddziałów onkologicznych grudzień 2018

- nakarm psa - akcja z Olx grudzień 2018

- pomoc przy pakowaniu zabawek dla dzieci grudzień 2018 

- marzec 2019 -  Zbiórka pieniędzy dla wolontariuszy z Poznania jadących do Nepalu ( Kathmandu Therapy Camp) na zakup sprzętu medycznego -  współpraca z LO  w  Słupcy. Zebrane fundusze przeznaczone będą na zakup poduszki antyodleżynowej. 

- 28 marca 2019 r w naszą szkołę odwiedziała p. Anna Tylman-Wiśniewska, fizjoterapeutka z Poznania. Osoba, będąca wolontariuszem i wyjeżdżająca do pracy z niepełnosprawnymi ludźmi w Kathmandu w Nepalu. p. Anna pokazała uczniom filmik opowiadający o tym jak wygląda praca w Kathmandu, dlaczego się zdecydowała jechać, czego się najbardziej obawia oraz dlaczego warto pomagać innym i nigdy nie rezygnować z marzeń.